Desk-Mate® spiral A6 notebook. This notebook includes a white or black wire, a glossy card front cover (250 g/m2) and (80 g/m2) blank paper. Standard delivered with 50 sheets, also available with 80 sheets. You can customise the pages of this versatile notebook with any design – so whether you want lined paper, squares or dots – anything is possible!
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper, 80 g/m2, Cardboard, 280 g/m2 |
| Length | 14,8 cm |
| Width | 10,5 cm |
| Height | 0,5 cm |
| Weight | 69 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | Front (Portrait spine top) |
| Print width (mm) | 105 |
| Print height (mm) | 148 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 260 PC |
| Export carton weight | 19,9 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |















