Desk-Mate® spiral A6 notebook. Includes 50 blank sheets of 80g/m2 paper, a glossy card front cover (250 g/m2) and a 450 micron transparent polypropylene cover. Black or white wire. You can customise the pages of this versatile notebook with any design – so whether you want lined paper, squares or dots – anything is possible!
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper, 80 g/m2, PP Plastic, Cardboard, 280 g/m2 |
| Length | 14,8 cm |
| Width | 10,5 cm |
| Height | 0,5 cm |
| Weight | 69 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | Front (Portrait spine top) |
| Print width (mm) | 105 |
| Print height (mm) | 148 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 260 PC |
| Export carton weight | 23 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |
Product specific attributes
| Number of sheets | 50 |













