Add some bold colour to your notes with this A6 spiral notebook. It includes 50 sheets of blank 80 g/m2 recycled paper and a 320 g/m2 card front cover in a choice of colours. You can customise the pages of this versatile notebook with any design – so whether you want lined paper, squares or dots – anything is possible! Manufactured using responsibly sourced materials. Made in the UK.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled paper, Cardboard |
| Length | 14,8 cm |
| Width | 10,5 cm |
| Height | 0,5 cm |
| Weight | 69 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print paper |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 105 |
| Print height (mm) | 148 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 250 PC |
| Export carton weight | 23 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |






















