Desk-Mate® A4 spiral notebook. Includes 50 sheets blank paper (80 g/m2) and front cover (450 g/m2). The cover is tear- and waterproof. You can customise the pages of this versatile notebook with any design – so whether you want lined paper, squares or dots – anything is possible!
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper, 80 g/m2, SYNAPS paper |
| Length | 29,7 cm |
| Width | 21 cm |
| Height | 0,6 cm |
| Weight | 288 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | Front (Portrait spine left) |
| Print width (mm) | 210 |
| Print height (mm) | 297 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 60 PC |
| Export carton weight | 23 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |
Product specific attributes
| Number of sheets | 50 |













