White A2 Desk-Mate® notepad with 80 g/m2 paper. Full colour print available to each sheet. Available in 2 sizes (25/50 sheets).
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Paper, 80 g/m2, Cardboard, 461 g/m2 |
| Length | 42 cm |
| Width | 59,4 cm |
| Height | 0,6 cm |
| Weight | 500 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | Sheets (Landscape glue bottom) |
| Print width (mm) | 594 |
| Print height (mm) | 420 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 40 PC |
| Export carton weight | 22 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 63 cm x 45 cm x 13 cm |







