White 1/3 A4 Desk-Mate® notepad with 80 g/m2 recycled paper. Full colour print available on each sheet. Available in 3 sizes (25/50/100 sheets).
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled paper, 80 g/m2, Recycled card, 280 g/m2 |
| Length | 21 cm |
| Width | 9,9 cm |
| Height | 0,6 cm |
| Weight | 42 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Litho |
| Default print location | Sheets (Portrait glue top) |
| Print width (mm) | 99 |
| Print height (mm) | 210 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 480 PC |
| Export carton weight | 22 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 25 cm |
Product specific attributes
| Microwave safe | No |






