Basic handled windshield scraper with a large decoration area. The strong handle will make sure enough pressure can be added to remove all the ice from the windshield. Made in UK from recycled plastic. The ice scraper has a speckled finish due to the nature of the recycled material.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled HIPS Plastic |
| Length | 21,4 cm |
| Width | 8,8 cm |
| Height | 4 cm |
| Weight | 46 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Digital print |
| Default print location | blade |
| Print width (mm) | 70 |
| Print height (mm) | 70 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 125 PC |
| Export carton weight | 6 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 15 cm |























