This ice cube tray offers a novel way of presenting your logo or message on a very useful product. Your message can be added to the central area and/or to the base of each individual cube mould through relief moulding, for a tactile finish.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | LDPE Plastic EVA Plastic |
| Length | 18 cm |
| Width | 11 cm |
| Height | 2 cm |
| Weight | 78 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Relief moulding |
| Default print location | panel |
| Print width (mm) | 80 |
| Print height (mm) | 30 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 100 PC |
| Export carton weight | 5 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 46 cm x 31 cm x 31 cm |
Product specific attributes
| Microwave safe | No |













