Stainless steel waitress knife featuring a corkscrew and a retractable foil knife, with natural bamboo on the handle. The bamboo used is sourced and produced following sustainable standards.
General information
| Brand | Seasons |
| Material | Bamboo, Stainless Steel |
| Length | 14,9 cm |
| Width | 5,9 cm |
| Height | 3 cm |
| Weight | 190 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Laser engraving |
| Default print location | box |
| Print width (mm) | 120 |
| Print height (mm) | 45 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 48 PC |
| Export carton weight | 12 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 22 cm x 34 cm x 31 cm |
Product specific attributes
| Microwave safe | No |
| Affordable price | No |








