Trendy and water-repellent waist bag made of recycled polyester. It features a decent sized main compartment with a zipped pocket inside to safely store everyday gadgets and valuable belongings. With its adjustable high quality shoulder straps, the Byron waist bag is a perfect bag for everyday use. PVC free.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled Polyester |
| Length | 31 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 16,5 cm |
| Weight | 100 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | DTF Transfer |
| Default print location | body |
| Print width (mm) | 100 |
| Print height (mm) | 80 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 60 PC |
| Export carton weight | 7 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 33 cm x 57 cm x 26 cm |
Product specific attributes
| RFID blocker | No |









































































