Mouse mat designed to work with standard balled and optical mice. Made from 99.5% recycled materials, including 40% recycled tyre material, plus recycled plastics and paper.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Laminated paper, Recycled Plastic, Tyre material |
| Length | 24 cm |
| Width | 19 cm |
| Height | 0,19 cm |
| Weight | 92 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Mat paper products |
| Default print location | top |
| Print width (mm) | 240 |
| Print height (mm) | 190 |
| Print maximum colours | full colour |
Transport packing
| Export carton | 125 PC |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 40 cm x 22 cm x 18 cm |





