Stay warm and comfortable with Ashen sherpa polyester blanket. Made from 100% soft, GRS certified recycled polyester, it features a cozy sherpa fabric that provides warmth without being too heavy. With a size of 126 x 152 cm, it offers plenty of coverage for everyday use.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | 100% GRS certified recycled ABS |
| Length | 152 cm |
| Width | 126 cm |
| Weight | 728 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Embroidery |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 134 |
| Print height (mm) | 134 |
| Print maximum colours | 12 |
Transport packing
| Export carton | 16 PC |
| Export carton weight | 13 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 38 cm x 63 cm x 60 cm |












