Water-resistant roll-top bike bag made from GRS certified recycled materials. It features a padded 15″ laptop compartment, multiple organisational pockets, adjustable hook & loop closure for easy fitting onto a variety of bikes, and reflective piping for visibility. The GRS recycled materials include the main fabric, lining, webbing, and zips. Capacity: 20 litres. PVC free.
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | GRS certified recycled polyester |
| Length | 30 cm |
| Width | 14 cm |
| Height | 57 cm |
| Weight | 450 grams |
| Country of origin | PRC |
Default print option
| Recommended decoration option | Transfer |
| Default print location | front |
| Print width (mm) | 180 |
| Print height (mm) | 80 |
| Print maximum colours | 1 |
Transport packing
| Export carton | 15 PC |
| Export carton weight | 9 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 40 cm x 47 cm x 37 cm |
Product specific attributes
| RFID blocker | No |
| With zipper | No |










