Sticky-Mate® recycled sticky notes with self-adhesive 80 g/m2 paper. These sticky notes feature a printed 30 cm ruler on each page, perfect for quick measurements and note-taking. Available in 2 sizes (25/50 sheets).
General information
| Brand | Unbranded |
| Material | Recycled paper |
| Length | 31 cm |
| Width | 5 cm |
| Height | 0,25 cm |
| Weight | 38,1 grams |
| Country of origin | UNITED KINGDOM |
Default print option
| Recommended decoration option | Web offset |
| Default print location | Sheets (Landscape glue top) |
| Print width (mm) | 303 |
| Print height (mm) | 30 |
| Print maximum colours | 4 |
Transport packing
| Export carton | 180 PC |
| Export carton weight | 6,7 kg |
| Export carton (Length x Width x Height) | 40 cm x 21 cm x 13 cm |





